Tribuna/Футбол/Блоги/31 СЕКТОР/3 персональних помилки Шовковського, які вплинули на чемпіонську гонку УПЛ

3 персональних помилки Шовковського, які вплинули на чемпіонську гонку УПЛ

Тренер рятував «Динамо» після Луческу, але не все вийшло.

Блог — 31 СЕКТОР
20 травня, 16:59
12

***

«Динамо» програло в очній зустрічі «Шахтарю» та подарувало золоті медалі своєму одвічному ворогу. Кияни після призначення Шовковського головним тренером заграли в інший футбол. Футболісти зняли з ніг важкі румунські гирі та почувались розкуто від матчу до матчу.

Проте, не все було так ідеально. Шовковський – молодий тренер від якого варто було очікувати помилок. Він їх зробив і зрештою саме вони вплинули на підсумковий срібний результат динамівців.

Помилка №1: гра на втримання результату з «Вересом» і заміна Беніто

Динамівці в статусі однозначних фаворитів приїхали у Рівне, щоб відібрати очки і наблизитись до гірників в турнірній таблиці. В першому таймі все йшло не так гладко, але кияни створювали моменти біля воріт Когута.

Гол Волошина на 6 хвилині зустрічі розв'язав руки гостям матчу. Здавалося, що розгром неминучий. Кияни могли закривати зустріч ще до 60 хвилини, але втратили багато шансів. Зрозумівши, що гра у гравців не йде – СашО наважився на авантюру.

На 86 хвилині він знімає Кабаєва та випускає Дячука. Також з поля йде Волошин і виходить антигерой матчу – Беніто. Вишенькою на торті стала заміна Шапаренко на Сироту у компенсований час. Дуже багато захисників прогавили біля воріт Мрвальєвича, якого далеченько від воріт збив Беніто.

ВАР моментально розглянув цей момент і справедливо призначив пенальті. Якби Шовковський частіше дивився матчі Блохіна, то не почав грати на втримання рахунку. Завжди коли «Динамо» грає подібним чином – у кінці матчу стається прикрий епізод і втрата дорогоцінних пунктів.

Помилка №2: невдала ротація голкіперів та тотальна нереалізація

Шовковський увімкнув режим справедливого тренера і на мить відчув себе другим голкіпером. Оці відчуття зіграли з ним поганий жарт. На матч проти «ЛНЗ» він садить на лавку Бущана і випускає Нещерета.

Руслан в минулому сезоні грав ледь не кожен матч та пропускав дуже багато голів. Олександр Миколайович напевно сильно повірив у другого воротаря та дав йому шанс. Це рішення було дуже невчасним. У підсумку саме помилка Нещерета при подачі кутового стала однією з вирішальних.

«Динамо» втратило очки у себе вдома зігравши у підсумку в результативну нічию. Можна також згадати вбивчий момент Бражка, коли він з метрів шести не зміг розстріляти ворота голкіпера черкаської команди. Ще декілька моментів втратили вінгери «Динамо». Я цей матч дивився наживо на стадіоні і те, що відбувалось після матчу яскраво характеризує рішення поставити Нещерета – розплач, знесиленність, втрата надії.

Помилка №3: давши Ярмоленку відіграти повний матч з «Колосом», а на «Шахтар» зі стартових хвилин випустити Волошина

Матч сезону у Львові Олександр Миколайович програв не через Вівчаренка. Він програв його ще до стартового свистка. Я не дуже зрозумів, чому Ярмоленко відіграв усі 90 хвилин проти ковалівці, яких «Динамо» у другому таймі просто знищило (5:0).

Волошин – молодий та швидкий футболіст, який допоміг біло-синім наприкінці гри, коли гравці «Шахтаря» суттєво втомились. На початку матчу у всіх динамівців відчувалась нервозність. Ярмоленко повинен бути на полі саме тому, щоб заспокоїти партнерів по команді. Перший тайм невдався саме через велике бажання, поспіх та нерви.

Шовковський вирішив кинути Ярмоленка на поле тоді, коли потрібно було відіграватися. І помилився. «Шахтар» наглухо закрився в обороні та грав на контратаках. Мізків щоб взламати захист гірників у Ярмоленка, Буяльського та Ваната не вистачило. Один раз пробивав Кабаєв та Попов, але Різник провів свій найкращий матч другої половини чемпіонату.

***

Згоден з тезою, що Луческу дуже багато втратив очків восени, але Шовковського карали ледь не за кожну його тренерську помилку. У Олександра Миколайовича бездоганна статистика на чолі київської команди. Він мені чимось нагадує початок кар'єри Ребров в столичному клубі. Шовковський не боїться гнути свою лінію, футболісти його слухають. Все що йому потрібно – під-си-ле-ння.

У наступному сезоні ІМС має забезпечити повний кредит довіри своєму легендарному голкіперу. Шовковський не боїться експерементувати, він намагається освіжити склад цікавими рішеннями. Впевнений, що далі буде тільки цікавіше і Шовковський тільки покращуватиме свої здобутки, але вже в ролі тренера.